Categories
Bez kategorii

Aborcja a Maryja i Maria Magdalena

Muszę to napisać, ze względu na to, że z różnych źródeł dowiaduje się, że KK najlepiej by ekskomunikował wszystkich biorących udział w protestach. Proponuje zdroworozsądkowo przyjrzeć się sytuacji Maryi.

Nastoletnia dziewczyna, niepisata, nieczytata. Nagle dowiaduje się, ze w cudowny sposób poczęła dziecko. Napiętnowanie społeczne jest tak silne, że nawet matka i ojciec nie mogli jej ochronić przed skutkami poczęcia bez udziału męża. Ucieka do Ain Karim. Tam krewna Elżbieta i jej mąż Zachariasz akceptują jej stan i całą sytuację. Po pewnym czasie Maryja wraca do Nazaretu, ale nie w towarzystwie swoich rodaków tylko kupców, dla których panna w ciąży była czymś normalnym. W Nazarecie zadyma, bo gdyby nie Józef to dziś może jakiś archeolog wykopałby szczątki Maryi, ale mocno pokiereszowane wskutek kamienowania. Tak naprawdę, zgodnie z tym co mówi Biblia tylko osiem osób patrzyło na całą sytuację pozytywnie: Józef [bo się przełamał], Elżbieta, Zachariasz, Kacper, Melchior i Baltazar, prorokini Anna i Symeon. Pomijam tutaj cały kontekst mesjanistyczny, proroczy a tym bardziej teologiczny. Doszło jednak do urodzenia Jezusa, ale napiętnowanie zostało – oczywiście , podkreślam, w ludzkim rozumieniu. Ile razy dzisiaj jest tak, ze napiętnuje się matki – panny. Nie jest ponadto możliwy chrzest bez podania ojca.

Kościół nie akceptuje ponadto zapłodnień in vitro. A czy nie jest to swoisty cud i dar od Boga, ze właśnie w taki sposób rodzice mogą doczekać się upragnionego potomstwa? A przed umieszczeniem zapłodnionej KOMÓRKI, całe sztaby lekarzy nie dokładają starań, żeby dziecko i MATKA byli zdrowi?. No ale cóż jak już jest „w środku: to według dzisiejszego pseudoprawa, „co ma być to będzie”.

Pochylając się z kolei nad relacją Jezus – Maria Magdalena. Co jej Jezus wybaczył? To, ze swoim strojem wyróżniała się spośród innych? Była nierządnicą. Wywleczono ją z miasta i o mały włos nie została ukamienowana. Dlaczego? Bo była nierządnicą? Wątpię – dlatego, że jakiś Żyd o poważnej pozycji społecznej był niezadowolony z jej usług. To co jej Jezus wybaczył? To, że jego rodak był niezadowolony? Czy styl życia, na który składało się wiele różnego rodzaju czynności, m. in. usuwanie niechcianych ciąży? Dziś zapomina się o tym w KK. Przystąpienie do sakramentów bierzmowania uzależnia się od deklaracji czy jestem za czy przeciw strajkowi kobiet. A gdzie rzetelna dyskusja i wyjaśnienie problemu, gdzie, po raz kolejny powtarzam, nauka, medycyna, badania naukowe, może, żeby lepiej zrozumieć dzisiejszego człowieka warto byłoby te dziedziny wpisane w życie człowieka ochrzcić i wtedy wyrażać swoje poglądy, opinie i NAUCZAĆ  w oparciu o rzetelną teologię, naukę i życie.

Categories
Bez kategorii

503 ROCZNICA REFORMACJI

Dziś obchodzimy 503 rocznice Reformacji. dla mnie osobiście jest niezwykły dar, ktory cały czas odkrywam, nie po to żeby byc przeciw, komuś lub czemuś, ale po to by być bliżej Boga i swoje życie realizować według biblijnych nauk. Dziękuję dzisiaj wszystkim, którzy staja na mojej drodze i pomagają mi w odkrywaniu tego daru: bp Jerzy Samiec, ks Michał Walukiewicz, ks. Zbigniew Obracaj, ks. bp Marian Niemiec. Zycze Wam wielu bozych darów w codziennej posłudze.

Categories
Bez kategorii

Polak jedzie wędkować do Finlandii

Categories
Bez kategorii

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia…

Z racji tego, że mieszkam obok kościoła, a miejscowy proboszcz funduje nam transmisje online na żywo, przez ryczące głośniki, usłyszałem początek obrzędu zaślubin.

Wikary rozpoczyna Mszę Świętą:

– Państwa młodych już przeprosiłem, ale i Państwa przepraszam bo mam jelitówkę. Mam jednak nadzieję, że uda nam się przeprowadzić tą uroczystość pogrzebową bez problemu…